dr n. med. Michał Deszczyński

Zajmuje się kompleksowym leczeniem poszczególnych jednostek chorobowych narządu ruchu począwszy od wczesnego leczenia biologicznego ratującego staw przed endoprotezoplastyką (joint preservation), poprzez małoinwazyjne techniki artroskopowe związane z medycyną sportową, aż do dużych zabiegów ortopedycznych włącznie z endoprotezoplastyką stawu biodrowego i kolanowego. W warunkach zarówno bloku operacyjnego jak i gabinetu lekarskiego wykonuje badanie ultrasonograficzne narządu ruchu.

Moje doświadczenie zawodowe zdobyłem w ośrodkach krajowych jak i zagranicznych m. i n. Carl Gustav UniKlinik Dresden oraz Charité – Universitätsmedizin Berlin. Dodatkowo odbyłem liczne staże staże i kursy w Stanach Zjednoczonych m.in. u Dr Dror Paley w Paley Spine and Orhopeadics Insitute.

Jestem nauczycielem akademickim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, starszym asystentem w Zakładzie Rehabilitacji należącym do Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Warszawskiego Uniwersytetu medycznego w której to przekazuję moją wiedzę, umiejętności i nabyte doświadczenie chirurgiczne młodszym kolegom i studentom.

Specjalizację z zakresu Ortopedii i Chirurgii Urazowej odbywam w Zespole Oddziałów Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i Rehabilitacji Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

Przykładowe zabiegi:
• Zabiegi małoinwazyjne narządu ruchu ratujące staw (joint preservation) – osteotomie okołostawowe, rekonstrukcja chrząstki stawowej, rekonstrukcja/przeszczep łąkotki. Artroskopowe rekonstrukcje wielowięzadłowe.
• Terapie biologiczne – przeszczep komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej i szpiku kostnego.
• Endoprotezoplastyka jednoprzedziałowa stawu kolanowego Oxford Knee, iBalance UKA
• Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego w mechaniźmie pivot shift.
• Wydłużanie kończyn z zastosowaniem magnetycznych gwoździ śródszpikowych i aparatów zewnętrznych Taylor Frame / Ilizarov
• Artroplastyka balonikowa stawu ramiennego (www.zdrowybark.pl)
copyright by Lekmed 2013