Potrzebujesz profesjonalnej porady medycznej? Masz pytania? Jesteś zainteresowany operacją? Skorzystaj z formularza kontaktowego, nasz zespół specjalistów chętnie udzieli Ci pomocy.
więcej

jesteś tutaj: Rehabilitacja » IKARO

IKARO

Nie od dziś wiadomo, że ruch jest jednym z najskuteczniejszych leków przeciwdziałających rozwojowi osteoporozy. Dlatego podjęliśmy wyzwanie stworzenia autorskiego programu IKARO, umożliwiającego leczenie osteoporozy właśnie ruchem.

IKARO - co to takiego?

Strategia IKARO to innowacyjna, nieinwazyjna metoda przeciwdziałania osteoporozie u kobiet, u których stwierdzono osteopenię (zmniejszenie gęstości) kości.

Metoda IKARO swoją nazwę wzięła od pierwszych liter strategii Innowacyjnej Kompleksowej Rehabilitacji Osteoporozy. Metoda ta opiera się o połączony wpływ ćwiczeń na platformie wibrującej, diety oraz innych składowych, które wspólnie poprawiają gęstość kości i zapobiegają rozwojowi osteoporozy. To doskonała alternatywa lub uzupełnienie dla tradycyjnej terapii farmakologicznej, pozwalająca na opóźnienie rozwoju osteoporozy i ograniczenie jej negatywnych następst.

Na czym polega strategia IKARO?

Stratego IKARO łączy w sobie wielokierunkowe działanie, mające na celu poprawę gęstości kostnej i polepszenie stanu zdrowia Pacjentów. Opiera się o działania umożliwiające:

• zwiększenie masy kostnej poprzez stosowanie treningu wibracyjnego (na platformach wibrujących),
• zwiększenie równowagi mięśniowej poprzez trening czucia kinestetycznego (na platformach balansowych),
• zwalczenie bólu towarzyszącego chorobie poprzez stosowanie szeregu metod fizykoterapeutycznych,
• poprawę ogólnej kondycji Pacjnetów poprzez stosowanie treningu nordic-walking oraz zajęcia w wodzie,
• zwiększenie motywacji i wsparcie psychologiczne podczas grupowych spotkań z wykwalifikowanym psychologiem.
 
Dlaczego technologia IKARO jest tak korzystna?

IKARO to pierwsza tak spójna i skuteczna technologia medyczna, która wykorzystuje wszystkie dostępne metody profilaktyczno-terapeutyczne. Metoda IKARO ulepsza dotychczasowe postępowowanie lecznicze, zwiększając skuteczność profilaktyki i leczenia osteoporozy. Dzięki temu ma korzystny wpływ za zdrowie Pacjetów z osteoporozą, zmniejszenie powikłań towarzyszących rozwojowi ostaeoporozy, a także obniżenie ryzyka zachorowania na tą chorobę w przyszłości. 
copyright by Lekmed 2013